❤️ W BitClude kochamy Bitcoin. Wielu ludzi nie rozumie jego fenomenu. Jak zatem my rozumiemy Bitcoin i jego zmianę wartości w czasie?🕰️

💰 Na kurs Bitcoin wpływ mają dwa czynniki. To one kształtowały również pierwotną gospodarkę. Są to popyt i podaż. To od nich zależy rynek kryptowalut. W przypadku Bitcoin podaż gwarantuję dwa źródła. 💧 Pierwszym z nich, który ma mniejszy, bo przewidywalny, wpływ na kurs bitcoin jest nagroda za wydobycie każdego bloku. Co ciekawe w wyniku halvingu, co cztery lata ilość wydobywanych bitcoinów spada o połowę. 🛍️ Drugim czynnikiem mającym większy wpływ na kurs jest podaż zapewniana przez samych Użytkowników sieci, którzy chcąc sprzedać swoje bitcoiny wystawiają oferty.

🛒 Poza podażą, wpływ na kurs bitcoin ma też popyt. 📗 To wzrost popytu powoduje wzrost kursu kryptowalut i tzw. bullrun, w którym brakować zaczyna ofert na bezcenne, "cyfrowe złoto" jakim nieraz określa się Bitcoina. Odwrotna sytuacja ma miejsce, kiedy to podaż jest większa od popytu. 📕 Wówczas, sprzedający wyprzedzają się w ofertach obniżając kurs, aby sprzedać swoje aktywa. ➡️ W przypadku kiedy popyt równoważy podaż następuje trend boczny, który jest chwilą oddechu dla inwestorów i preludium do kolejnej fali wzrostów lub spadków.

👀 Kurs bitcoin możesz obserwować na bieżąco korzystając z platformy BitClude wchodząc w zakładkę kursów.